Příběhy Marcy a Jeffersona

Marcy vysvětluje, proč má strach z veřejných projevů - 805

MARCY)... To bylo v první třídě, když jsem musela hovořit o tom, proč já miluji slib věrnosti. Poslouchej – byla jsem zrovna uprostřed své řeči, když jsem dole uviděla největšího, nejošklivějšího švába, který kdy vylezl z útrob země, jak leze po mojí nožce! Zaječela jsem jako lodní siréna a rozběhla se po třídě a rvala ze sebe šaty, až se před celou třídou objevily moje kalhotky, kde zírají opičky. No… tebe možná nepřekvapí, že kluci umějí být obzvlášť krutí v takový moment. Celý zbytek roku za mnou chodili a pořád se vyptávali: může si Dave přijít hrát? Ale jednou jsem jim ukázala – ukázala všem! Třída jela na výlet do Mount Rushmount. Já se ale vymluvila, že se necítím ňák dobře. Autobus se kutálel dolů po namoklé silnici. Byl by se dal těžko zastavit, i kdyby mu fungovaly brzdy, ale… už se mým kalhotkám, ani mně víc nesmáli!


Jefferson vypráví o svém původním povolání - 820

JEFFERSON) Koukni, musím ti říct ještě něco. Neřekl jsem ti úplně všechno o své minulosti.

MARCY) Chceš říct, že to s tebou není tak hrozné a můžeš pracovat?!!

JEFFERSON) Né, to né. Nó, mý skutečný jméno není Jefferson D´Arcy. Pracoval jsem pro CIA a před pár lety jsem se zůčastnil tajný operace, po níž šla spousta lumpů do vězení a na dlouhou dobu. Ale tenhle chlápek se dostal ven – jedinej člověk, kterej může odhalit mou identitu – Walter Trogatt.

MARCY) No díky bohu. Myslela jsem, že řekneš, že si chodil s Cher.

JEFF) No chodil, ale to nepatřilo k práci. To byl můj koníček. No, vím, že se budeš zlobit. Pravděpodobně projdeš klasickým odmítavě-provinile-depresivně-vztekle-vstřícným syndromem.”

MARCY) [naštavaně] To je naprostá blbost! Já to všechno uznávám! Je to všechno moje vina! Zabiju sebe nebo tebe zkurvy synu! Ale já tě miluju, ať si, kdo si! Co budeme dělat teď?

JEFFERSON) Nevím, ale jestli mě Trogatt najde, jsem mrtvý, jako program v bedně.


Marcy vypráví o své barbie - 908

MARCY) Rodiče mi nikdy barbie nedovolili. Místo toho mi koupili čínské drbátko na záda. Oblékla jsem mu šaty a líčila ho, ale nebylo to takové...


Jak se Marcy stala feministkou - 1104

MARCY) Ele? Povídala jsem ti už někdy, jak jsem se stala feministkou? Všechno to začalo, když jsem si přečetla záhady feminismu a odhodila svou Ladyship.Doopravdy jsem procitla, když jsem se rozhodla, že svůj orgasmus si budu řídit sama Víš Ele, jak se rozvinulo mé ženství?... To víš, nemohla jsem to udělat bez podpory mého ženského spolku. Jednoho dne jsme se všechny sesedly zcela nahé do jednoho kruhu. Pak nás všech šest vytáhlo kapesní zrcátka a hádej, co se stalo? Ten den vznikla tahleta epická báseň: Nevím, zda nemám se vzdát naděje, že můj bod G se na mě někdy usměje


Jefferson popisuje svůj první byt - 1002

JEFF) Já vám popíšu to moje mládenecký hnízdečko - vodní postel, zrcadlo na stropě, na stěně falešnej doktorskej diplom... bože, tam si užívám....

MARCY) -váš???


Jefferson vypráví o hrozném zážitku z motorky - 715

JEFF) Já jsem živý svědek hrůz motocyklového horroru. Jo, já měl kdysi motorku. Zdála se bejt sranda, ale jednou jsem si tak jel, když k tý hrůze najednou došlo - jůůů - vítr mi fouknul do vlasů!!! Zacuchal mi je!!! Spletl mi konečky dohromady!!! Ach... nastal chaos. Museli mě letecky převést na speciální vlasovou kliniku ve Švajcku! Jo, víš, moje hlava se máčela v kondicionéru tři dlouhé týdny!!!


Marcy vzpomíná na večírky v bratrstvu - 706

MARCY: "Myslíš, že já o těch bratrstvech nic nevím? Zoufalé dívky přicházející odkudkoliv se snaží ulovit vysokoškoláka, než začne být úspěšný a uvědomí si, že by mohl mít mnohem lepší a prsatější holku. Né, že by to pro mě nebyla zábava, dělat cokoliv s kýmkoliv. Moje kdysi upejpavé šaty leží potrhané a zašlé. Stejně zapomenuté jako já, když vyšlo slunce. Jime, ty bastarde!!!! Proč si nezvedal telefóny!!!! [všichni překvapeně zírají na Marcy] Ee... to byla jen taková kompozice z příběhů jiných žen..."


Marcy a vlasy (715)

MARCY: "...například, když já mám náladu na draka, abych si vylepšila den, ostříhám si všechny vlasy. Pak počkám až vyrostou, abych je mohla zase ostříhat. Střih, cvak, střih... pak seberu všechny vlasy z podlahy a dělám z nich zvířátka!!"

JEFF: "No bezvadný. Jak vidíte, máme velice zajímavý život. No Marcy, půjdeme se podívat do lékárny s tvým předpisem."