National  (Národní)
Organization of (Organizace)
Men (Mužů)
Against (Proti)
Amazonian (Amazonek)
Masterhood (nadvládě)

Spolek Ne madam vznikl epizodě 809 (No Ma´am) a  popudem k jeho založení byl sled událostí, při kterých Al a jeho kamarádi přišli o Jimovu kuželkárnu a striptýzbar. Al s ostatními proto vtrhli do pořadu mužského feministy Jerryho Springera a přednesli své požadavky.


  Jerry Springer je v Americe velice populární
moderátor "Talkshow Jerryho Springera",
na kterou se pravidelně dívá několik miliónů
diváků. Tyto talkshow ovšem svou kvalitou
nijak zvlášť nevynikají (narozdíl třeba od
"Tonight show with Jay Leno") a spíše vydělávají
na lidských tragediích a konfrontacích mezi lidmy

"A máš to, Jerry!" :))

Než se začneme podrobněji zabývat Ne madam a jeho členy, měli bychom si také něco říci  o jeho úplných počátcích v Ženatém. Tak tedy - Al Bunda díky své povaze nikdy moc kamarádů neměl, a tak se jeho kontakt s cizími lidmy většinou omezoval jen na sousedy (Steve, Jefferson). V pozdějších dílech se ale najednou ukázalo, že Al má vlastně celkem dost známých a přátel, kteří se v Ženatém začali posléze objevovat - jde například o členy jeho školního fotbalového týmu apod.  Další vlastnost, kterou Al nepochybně má, je schopnost ovládat dav. Toho jste si mohli všimnou třeba v epizodách 502 (Alův projev na dálnici), 707 (Alův "volební" projev) nebo 1004 (Al jako reverend Al) a mnoha dalších. I kvůli této vlastnosti je Al "vůdce" Ne madam.

 

Proti čemu vlastně Ne madam protestuje a bojuje??

No jak již z (anglického) názvu vyplývá, Ne madam bojuje hlavně proti nadvládě žen, která by jistě nastala, kdyby spolek Ne madam neexistoval :)). Podstatné je ale to, že stejně jako Al - spolek Ne madam většinou ve svém úsilí neuspěje. Členy Ne madam vlastně spojuje to, že všichni nemaj rádi své manželky a maj rádi pivo a sport. Menší vyjímkou je Griff, kterej je rozvedenej a občas jsou jeho názory trochu jiné než u ostatních.

Ještě jedna drobnost - oficiálním pivem Ne madam je pivo Girlie girl (zvoleno v 921, členové ho pijou i v 1004ce).

 

Logo Ne Madam

 


(Obrázky z epizody 809 - vlevo: Bob Rooney, Al a Jefferson, vpravo: publikum, v kterém je (jako) aktivista Rollen Stewartd

Logo Ne Madam trochu připomína vzhledem dopravní značku  a podle dopravní terminologie by asi znamenalo něco jako "zákaz žen" :).

Na tomto obrázku z epizody 1004
si můžete  povšimnout "chybného"
loga Ne Madam, které je umístěno
na řečnickém pultu. Od správného
loga se liší tím, že je zrcadlově
obrácené. Tato logo můžete ještě
spatřit na transparentu Ne madam
v Alově garáži a nebo na obří 
obrazovce v církvi Ne madam..
 Toto špatné logo je vidět na 
řečnickém pultíku i v epizodě 
1026 - Joke´s on Al.

  (Jefferson u pultu se špatným logem)

 Download:  přední strana loga, zadní strana loga

 

Triko Ne madam a jiná trika - aneb "mám to na triku" :)


 

Již od začátku mají členové Ne madam své logo umístěné na přední straně trika. Na jeho zadní straně je nápis National organization of men against amazonian masterhood. V tomto triku vždycky muži z Ne madam protestují (snad s vyjímkou epizody 913, kde protestovali v kabátech, neboť mrzlo). Toto triko je také jeden ze symbolů Ženatého, který se uchytil i v reálném světě - na spoustě (zahraničních :( ) stránek si totiž toto triko můžete objednat a pak ho nosit. U nás ho bylo možno sehnat v Bundím světě. V dnešní době ho ale u nás asi jen tak neseženete. Snad se zas někdo najde :).

Mimo toto triko se jich v Ženatém objevilo ještě několik - mezi další známé patří např. Jeffersonovo "Ano madam" (Yes ma´am), které nosí pod trikem "Ne madam". V případě nouze totiž pak stačí triko "Ne madam" sundat a Marcy ho nezabije :). Jefferson to učinil v epizodách 809 a 911.    Ještě jedno triko souvisí s Ne madam - je to triko "Man in training" (muž ve výcviku) a nosej ho uchazeči o přijetí do Ne madam. Měl ho Griff v epizodě 911. Další triko, které se v Ženatém objevilo bylo triko Marcyina spolku "FANG" (Feminists againts neanthertals guys), které se objevilo v MWC pouze jednou a to v epizodě 814. Na červeném podkladu trika je vyobrazen neandrtálec s nějakou palicí a vedle je nápis "FANG".  Další zajímavá trika byla ta, které Alovi věnovala Marcy. Už asi tušíte že se nejednalo o žádná pochvalná trika - tak například v epizodě 1009 darovala Alovi triko s nápisem "Zůstaň ve škole nebo z tebe bude tohle" ("Stay in school or this could be you"). Další zajímavé triko měli na sobě Bud a Kelly v epizodě 720, ve které se k Bundům vloupal zloděj, Al ho zneškodnil a stal se tak místním hrdinou;  na triku byl nápis "I am Bundy". Samozřejmě to Bud a Kelly udělali proto, aby z Ala dostali nějaký prachy, jak jinak :).

Jefferson v triku Ano madam v epizodě 809 (No Ma´am)
V téhle epizodě se nejprve s Alem a ostatními vydal protestovat proti Jerrymu, ale jakmile do pořadu
vtrhla Marcy, hned začal říkat, že Al  a ostatní ho k tomu donutili. Holt klasickej podpantoflář... :)
 

 

Schůze Ne madam

Jako každé správné sdružení pořádá i Ne madam pravidelné schůze, na kterých se diskutuje o "závažných problémech". Nejčastějším předmětem schůzí je ale pití  piva a močení. Každá schůze má program, který je zhruba následující:


Schůze z epizody 1004, ve které Al založil církev Ne madam
    1) Al slavnostně zahájí schůzi
    Většinou něco jako "Zahajuji tuto schůzi Ne madam - národní organizace mužů proti nadvládě     amazonek..."

2) Jefferson přečte zápis z minulé schůze
Většinou začíná "vtipem" :) "8:01, 8:02, 8:03...", pak přečte zápis.

3) Al se ujme slova a začne mluvit o dalších ústrcích, které zažil.

4) Al nebo někdo jinej vymyslí nějaký plán,
kterým problém budou řešit.
Většinou je to hrozná blbost :))

  No a pak se všichni zlejou pivem! :))

Schůze Ne madam se skoro pravidelně konají v Alově garáži, kde je k tomuto účelu řečnický pult, několik židlí a nezbytný záchod (nebo-li "komora ztracenců" - 911). Občas se schůzí účastní i hosté - např. v epizodě 1005 to byla Kelly, která demonstrovala účinky svého vynálezu zelemdranu.

 

Přijímaní do Ne madam

Podmínky pro vstup do Ne madam jsou skutečně "drsné", neboť jak říká AL - "Ne madam není jako Kalifornie - tam nemůžeš jen tak vlízt".

Přijímací testy do Ne madam (911):
1. úkol) Koupit ochranné kalhotky za bílého dne.
2. úkol) Navštívit koncert Julia v paruce a odpovídajícím obleku
3. úkol) Povnné shlédnutí dvouhodinové kazety "Doktorky Quinnové

Tímto peklem prošel např. úspěšně Griff v epizodě 911 (i když s tím posledním úkolem měl viditelně problémy :)). Poněkud jiné podmínky pro vstup do Ne madam dostal Bud v epizodě 1007 - Flight of the Bumblebee. Musel totiž vykonat věc, ze které by nikdo neměl žádnej užitek a tak se měl "nechal" vyfotit se zápasníkem King-kongem Bundou. I když to zvládl, nebyl díky zrzavým "okolnostem" :) do Ne madam nakonec přijat.

A jaké výhody má členství v Ne madam?? (podle epizody 1001)
"Roční slevová karta. Luxusní lože ve Wrestlemanii, možnost zdarma používat klasickýho Dodge (jen když jezdí) a navíc klíč k čítarně Big ´Uns, v Alově garáži, (když je ovšem mísa volná)."

No řekněte sami - to přece stojí za to, ne? :)

 

Členové Ne madam

Al Bunda    

  Zakladatel a  vůdce Ne Madam. Na střední škole hrával fotbal a patřil k nejlepším hráčů Polkské střední. Ve finále městského přeboru v roce 1966 dokonce zaznamenal 4 touchdowny v jednom zápase! Pak  vzal jednou přes léto dočasnou práci jako prodavač bot a vzal si za ženu Peggy Wankerovou. Výsledkem toho byla celoživotní mizerná kariéra v botách a dvě děti - Bud a Kelly. Není proto divu že Al se slzou v oku vzpomíná na svou zašlou slávu z dob školních let. Jediné co Alovi zlepší náladu je např. časopis Big ´Uns, návštěva striptýz baru Jiggly room nebo pobyt na jeho milovaném záchodě Fergusonu.  Má rád pivo. Naopak ho pěkně dokáže rozčílit jeho manželka nebo sousedka Marcy. Pak taky nesnáší feminismus, Francouze apod. V Ne madam má vždycky hlavní slovo a všichni ho uznávají, neboť má ze všech členů asi nejtežší život. O něco více informací si můžete o Alovi přečíst v sekci Bundovic rodina.
     
Jefferson D´Arcy    

  Bývalého podvodníka a agenta CIA, Jeffersona D´Arcyho, si Marcy vzala v epizodě 512 - Married with who?. Je velice línej a udělal by všechno pro to, aby nemusel pracovat (například sex s Marcy! :)) Většinou mu to vychází, takže má spoustu času, aby se mohl starat o svůj vzhled a své vlasy, které má radši než všechno ostatní na světě. Podobně jako Al si ale rád zajde do Jiggly Room (jen aby se to Marcy nedomákla!! :) ) a stejně jako on holduje pivu. Má rád sport a ve škole hrál v kapele ("Nejednou jsem hrál tvrdě - zvonkohra byla krutá milenka").  V Ne madam má Jefferson funkci zapisovatele, který zaznamenává průběhy schůzí. Vymyslel si vtip, kterým skoro vždy začíná - "minuty z poslední schůze jsou: 8:01, 8:02, 8:03..:" Bohužel na konci epizody 911 (A man for no seasons) neměli jeho kamarádi pro tento žertík příliš pochopení, a tak dostal  Jeff "na vyučenou" :).

Jefferson je ještě zvláštní tím, že je asi největší podpantoflář ze všech. Tím že nedělá a je tak nejvíc závislí na manželce, z ní má strach. A tento strach se často projevuje i do jeho chování v Ne madam. Proto například nosí to triko Ano madam a chodí tajně do striptýzbaru.

Závěrem by bylo vhodné dodat, že Jefferson má vzhledem ke své minulosti kontakty na vysokých místech. Díky jemu se např. dostali členové Ne madam do kongresu USA (914 - I want my Psycho Dad)

     
Bob Rooney    

  Již když se na něj podíváte, uvidíte že není zrovna žádnej "myslitel". Pracuje jako řezník a podobně jako ostatní má rád pivo, Big ´Uns, Jiggly room a sport. Jeho žena se jmenuje Luisa. Hrál spolu s Alem ve školním fotbalovém týmu Polkské střední.

V Ne madam má úlohu pokladníka (např. nakupuje pivo na schůze apod.)

     
Griff X.    

  Pomocník v Alově krámu s botama. Poprvé se objevil v epizodě 904. Je rozvedený a jeho manželka získala v rozvodovém řízení skoro všechen jeho majetek .Má auto Geometro. Do Ne madam vstoupil v epizodě 911. V epizodě 1026 "slavil" výročí svého vstupu do Ne madam a ostatní si na něj tedy vymysleli "srandu", díky které skončil Griff na elektrickém křesle :)

 Griff nemá v Ne madam žádnou speciální funkci. 

     
Ike    

  Poprvé se objevil až v epizodě 911. V Ne madam má úlohu Ceremoniáře. Ike je ženatý s Frannie a oddával je reverend Flaška. Ike má menší úchylku, protože se mu líbí ošklivé, tlusté  a staré ženy (1001, 1112 aj.). 
     
Strážník Dan    

  Jako strážník Dan se poprvé objevil v Ženatém v epizodě 809, kde zatknul Ala a ostatní.  K Ne madam se přpojil až při protestu proti zrušení.seriálu táta cvok a od té doby je jeho členem. Jako každý polda v Ženatém, Dan má taky rád koblihy  a v práci se fláká. Místo aby vyšetřoval zločiny, tak radši chodí do striptýzbaru apod.

(scéna z epizody 1020 - A turning Japanese)
DAN: "Máme tady hlášku o nemravném sexuálním jednání!"
MAJITEL STRIPTÝZU: "Ujišťuji vás, že se v mém zařízení žádný nemravný sex nevyskytuje."
DAN: "Vobstarejte ho!" :)

Herec, který Dana hraje - Dan Tullis jr. - hrál poldu v Ženatém již několikrát: 
Šerif (408), Sonny (410), strážník (414), policista (517), agent FBI (617), policista (720, 724, 804).

Jako strážník Dan pak vystupoval v epizodách: 809-810, 817, 821, 906, 911,  913-914, 1012, 1015, 1019, 1020, 1026, 1106, 1112.

 

Další členové Ne madam

Členů Ne madam je samozřejmě daleko víc. Těžko ale považovat každého, kdo nosí jeho triko za člena. Například v epizodě 1004 měla na sobě triko dokonce Marcy a moderátorka Miranda Cardinálová (aby se obě nepozorovaně dostaly na sraz Ne madam). Takže mezi další členy Ne madam například patří Roger (809, 821 - se kterým si Al vzájemně uráží manželky), Jim nebo Barney. Většinou se ale tito členové mihnou v jedné nebo ve dvou epizodách, takže asi ani nemá cenu více je zde rozebírat

 

Pět základních požadavků Ne madam (z epizody 809 - No Ma´am)

Toto je pět základních požadavků, které si stanovili členové Ne madam po té, co obsadili pořad Jerryho Springera. Původně jich mělo být deset, ale "někdo se musel nutně vysmrkat" :)

Požadavek 1 - Vy holky chcete svůj večer? Zkuste ho mít v kuchyni a vařit pro muže!
Požadavek 2 -Neoblíkejte si šaty s dotazem, jestli vás nedělaj tlustou - to nesnášíme. A mimo to - to nejsou šaty, co vás dělaj tlustý. To je TLOUŠŤKA, co vás dělá tlustý!
Požadavek 3 - Nechtějte, abysme mluvili nebo se mazlili po sexu nebo před sexem nebo během něj. Máte kliku, že si sundáme kalhoty!  (BOB ROONEY: "Ty si sundaváš kalhoty?? Jak je dostaneš přes boty??")
Požadavek 4- Nechtějte, abychom vám říkali do telefónu, že vás milujeme. Je těžké si vymejšlet, zvlášť když platíme dolar za každou minutu hovoru.
Požadavek 5 - Přestaňte mluvit o Fabiovi s jeho dlouhejma vlajícíma vlasama a metrem třicet přes prsa.Mluvte krucifix radši o nás, baby!

 

10  přikázání Železné hlavy Hanese  (= 9 přikázání Ala Bundy) z epizody 821

Proč Ala bundy?? No jednoduše proto, že Al se vydal k Hanesovi pro radu, ale ten mu moc nepomoh.  Takže Al, aby nevypadal před kamarády jako blbec, vymyslel je sám a pak je vydával za poselství od Železné hlavy Hanese.

Pravidlo 1 -Je dobré říkat kozám dudy a někdy nárazníky či boule!
Pravidlo 2 - Je špatné být Francouz!
Pravidlo 3 - Je dobré nacpat špatné lidi do obřího mlýnku na maso!
Pravidlo 4 - Pozři! Platí číslo 3!
Pravidlo 5 - Je dobré mít bourák, co hodně žere, když vám to sežene babu!.
Pravidlo 6 - Všichni by měli mít společná auta až na mě!
Pravidlo 7 - Vraťte zpátky slovo "stewardka"!
Pravidlo 8 - Synchronizované plavání není žádnej sport!
Pravidlo 9 - Zápas v blátě - to je sport!

AL: "Toto je vašich deset přikázání!"
JEFF: "Ele, je jich jenom devět!"
AL: "Toto je vašich devět přikázání!"

 

Epizody s Ne madam

 • 809 NO MA´AM - Založení Ne madam. Al a ostatní vtrhnou do show mužského feministy Jerryho Springera.

 • 821 - Legend of Ironhead Haynes - členové Ne madam hledají Železnou hlavu Hanese.

 • 905 - 906 - Bussines sucks - Al a Ne madam protestují proti kojení na veřejnosti

 • 910 - Dud bowl - zde přímo nefiguruje Ne madam, ale jsou tu někteří jeho členové  (Al, Jeff, Bob Rooney) . Ti hrajou fotbalový zápas proti svým věčným rivalům.

 • 911 - A man for no seasons - Al a Ne madam založí vlastní basebalovou ligu stryptýz barů a do Ne madam vstoupí Griff.

 • 912 - The naked and the dead, but mostly the naked - Al a ostatní členové Ne madam vezmou své manželky do Jiggly room

 • 913 - 914 - I want my Psycho dad! - Členové Ne madam protestují proti zrušení seriálu "Táta cvok"

 • 921 - A bingo was her name - o - Členové Ne madam si volí nové spolkové pivo.

 • 924 - Shoeless Al - Al a členové Ne madam hrají finále v kuželkách. (Není zde přímá zmínka o Ne madam)

 • 925 - Pump fiction - Al a Kelly natáčí film. Natáčení se účastní i členové Ne madam. (Není zde přímá zmínka o Ne madam)

 • 1001 - A shoe room with view - Vedle Alova obchodu je založeno studio aerobicu. Členové Ne madam si pak vyvrtají díry do zdi a pozorují dění v tělocvičně.

 • 1004 - Reverend Al - Al se snaží přeměnit Ne madam na církev, aby nemuseli platit daně

 • 1005 - How bleen was my Kelly - Kelly vynalezne novou barvu, po které začnou růst vlasy. Al pak výrobek testuje na členech Ne madam.

 • 1007 - Flight of the bumble bee - Bud chce vstoupit do Ne madam a dostane za úkol sehnat fotografii, na které bude s wrestlerem King-kongem Bundou.

 • 1012 - I can´t beleive it´s butter - Peggyina matka je donucena najít si práci, a tak si otevře erotickou linku, jejíž uživateli jsou nic netušící členové Ne madam

 • 1015 - The hood, the Bud and the Kelly II - Al si vezme na pomoc k instalaci satelitu členy Ne madam. (Není zde přímá zmínka o Ne madam)

 • 1019 - The agony and extra C - Bud a Kelly příjdou do nemocnice nevštívit Jeffersona, který právě čeká na operaci na odstranění špatného tetování. Jefferson jim pak vypráví příběh, jak k tetování "Mary" (místo "Marcy") přišel. Byl totiž s ostatními členy Ne madam v Jiggly Room a jako dárek Marcy k výročí jejich svatby se nechal tetovat.

 • 1021 - Bud hits the book - Al a Ne madam bojují za Budovu nevinu, po té, co "bundoval" v knihovně.

 • 1026 - The Joke´s on Al - Griff slaví výročí svého přijetí do Ne madam. Na konci epizody skončí na elektrickém křesle.

 • 1101 - The Stepford Peg - Peggy prodělá amnézii a stane se perfektní manželkou a dokonce podporuje Ala a Ne madam, jehož schůze se koná u Ala doma.

 • 1112 - Live nude Peg - Členové Ne madam se účastní volby Prsíčka ´97

 

 


Kontakt

Česká Bundyologie