Symboly seriálu Ženatý se závazky

Mezi nejznámější symboly seriálu Ženatý se závazky,  patří fontána, kterou je možno spatřit na začátku znělky seriálu. Nachází se v Chicagu.

 Je to Buckinghamská fontána, věnovaná městu Kateřinou Buckinghamskou v roce 1927 na památku  jejího  bratra Clarence. Jedná se o kopie Latonovi fontány, která stojí ve Versailles, ve Francii. Voda stříká do výšky 46 metrů. Fontána je v provozu od 1. května do 1.října. Od 9. do 11. hodiny večerní je osvětlená barevnými světly. Nyní od roku 2008 fontána prochází velkou rekonstrukcí a renovací.

 

Dalším symbolem Ženatého se závazky je titulní píseň "Love and Marriage" od Sammy Cahna a Jimmy van Heusena. 15.8.1955 ji nazpíval Frank Sinatra. Je zde je její text.

 

 

Mezi symboly se zařadily i různé vlastnosti hlavních postav: Kellyina hloupost, Peggyina lenost, Alova smůla atd. Dále je to např. fiktivní pánský časopis Big ´Uns, který Al nadevše miluje. Nebo Alovi příběhy "Dneska přišla do krámu tlustá ženská a...." atd. V neposlední řadě je to Alova "odpočinková poloha" - Al sedí na gauči. Nepřítomný pohled směrem k televizi s jednou rukou zastrčenou v kalhotách.