Obsah ženatého se závazky

Zde se Vám pokusím stručně popsat hlaví dějovou linii všech 11ti sérií ženatého se závazky a jejich obsah. Podrobné obsahy dílů naleznete v sekci epizody

1. sezóna (1987)

Začátek seriálu, seznámíme se s Bundovi i jejich sousedy. Al Bunda pracuje v obchodě s dámskou obuví s kolegou Lukem Venturou, ktrý se v ženatém naposledy objeví v epizodě 0107. Al a Peggy oslaví  16. výročí svatby. Bud a Kelly jsou ještě mladí, Kelly se začíná zajímat o kluky a  Bud o to, jak sestře nejvíce uškodit :). V této první řadě se seriál začíná "rozjíždět".

2. sezóna (1987-1988)

Na začátku sezóny odjedou Bundovi na dovolenou na Floridu a zažijí docela dramatické prázdniny (epizody 0202-203). V této sezóně rovněž vidíme, jak Al začíná více působit na Steva a začíná ho trochu obracet proti jeho ženě Marcy. Marcy se začíná také osmělovat a další dvoudíl, z druhé řady, je o tom, jak vyrazila s Peggy a kamarádkami do ženského striptýz baru, kde pak zapomněla snubní prsten. V této sezóně se také poprvé podíváme, jak slaví Bundovi Vánoce (ep. 0213) a jak se Al a Peggy zúčastní televizní soutěže (0220). Na závěr druhé řady seriálu také poprvé poznáme Peggyiny podivné příbuzné z okresu Wankeru.

3.sezóna (1988-1989)

Ve třetí sezóně tvůrci trochu přitvrdili a výsledkem bylo několik kontroverzí v USA - kde např. velký rozruch způsobila hned první epizoda třetí sezóny - o menstruaci (0301). Jedna z dalších epizod - která pojednává o tom, jak Al a Peggy byly v motelu skrytou kamerou natočeni při sexu - byla dokonce na řadu let v americe zakázána a byla odvysíláná až v roce 2002.  (ep. 0308). Dále se ve třetí řadě podíváme s Bundovými např. do restaurace (311), na pláž (321) na Kellyino školní vystoupení (313) či se seznámíme s Alovým názorem na počítače (319). Stěžejními epizodami je dvoudíl "MARRIED... WITH QUEEN (317-318)" ve kterém se podíváme na školní večírek Ala a Peggy po dvaceti letech.

4. sezóna (1989-1990)

Je to těžko představitelné, že v tý době u nás končil komunismus a v USA vstoupil Ženatý se závazky již do své 4. a zároveň jedné z nejlěpších, řad.  V této sezóně opustí Steve Marcy a odjede od ní, Marcy samotná má velké potíže s prací, když jí málem vyhodí z banky po té, co pujčí Alovi peníze.  Již na začátku sezóny se podíváme, jak Bundovi slaví den práce, uvidíme rovněž Alovi trable se zubařem,  stěžejními díly je Vánoční dvoudíl "It´s a bundyfull lifeL (412-413), kdy se podíváme, jak by Bundovic život vypadal, kdyby se Al nenarodil. Bud a Kelly začínají dospívat, Kelly dokonce už si občas v této sezóně přivydělává (tancuje ve videoklipu a pracuje jako rosnička). Sezóna končí výprodejem Peggyiných "krámů" - tzv. Bundylandem.

5. sezóna (1990-1991)

Pro mě asi nejlepší sezóna ženatého vůbec.. V této serií si Marcy vezme za muže "flákače" Jeffersona D´Arcyho, Bundovi vyrazí na výlet, ale uvíznou na dálnici, Ala navštíví mimozemšťané, uvidíme rovněž Ala Bundu v akci při lovu králíka, který mu krade zeleninu ze zahrádky.
V této sezóně jsou dva skvělé dvou díly - jeden o nákupní soutěži v supermarketu, jíž se Bundovi zúčastní a druhý dvou díl je o "zlaté" horečce - Bundovi koupí starý důl na zlato a spolu s D´Arycovými se vydají jej rýžovat.

6. sezóna (1991-1992)

Na začátku sezóny se dozvíme šokující věc - Peggy je těhotná! A Marcy též! Katastrofa! Nebo špatný sen?? Ano, asi po 11ti dílech se opravdu Al "vzbudí" a zjistí, že se mu to celý zdálo a že Peggy těhotná není (tvůrci k tomuto "dallasovskému" snovému dějovému zvratu  museli přistoupit kvůli těhotenství herečky Katey Sagalové, která hraje Peggy).

Jinak v této řadě se Kelly snaží prosadit jako herečka v Hollywoodu, chodí rovněž do školy modelek, Al se setká se svojí školní láskou a na závěr sezóny je zde dokonce trojdíl - Bundovi se vydají do Anglie!

7.sezóna (1992-1993)

Hned na začátku nás opět čeká šok - Peggyini příbuzní přivedou k Bundům svého sedmiletého syna Sedmu a zanechají jej u nich... Sedma se tak na chvíli stane třetím Bundovic dítětem, kterého všichni z rodiny (vyjma Peggy) nesnáší. Kelly Bundová už definitivně dodělala střední a začala dokonce pracovat jako servírka v bistru. V sedmé řadě se dále s Bundovými podíváme: do kina, k volbám, na seniorské olympíjské hry a Bud je přijat na univerzitu. Bundovi opět rovněž oslaví Vánoce (Al musí pracovat jako Santa) a dokonce se chystají na svatbu jejich bratrance. 

8. sezóna (1993-1994)

Al a jeho kamarádi založí mužský spolek Ne Madam . V této sezóně zažije Al mnoho dramatických událostí  - např mu je omylem provedena obřízka, má několikráte velkou smůlu, kdy mu před nosem uteče velká částka peněz aj. O Jeffersonovi se dozvídáme, že byl agentem CIA a dokonce v jedné epizodě svedou kvůli jabloni s bundovými nefalšovanou válku!

 9. sezóna (1994-1995)

Na začátku sezóny v seriálu poprvé chybí v několikách epizodách Peggy (Katey Sagalová byla opět těhotná) a tak je děj soustředěn hlavně na Ala, Buda a Kelly.  Al  v této řadě bojuje o to, aby se v jeho krámu s botama nemohlo kojit (zde poprvé též potkáme Alovu šéfovou Gary)  a posléze v dalším dvojdíle bojuje s kamarády za záchranu seriálu Táta Cvok. Porpvé se též setkáme s Griffem, Alovým pomocníkem z obchodu s botama. Bud má brigadu na panenské horké lince  a Al dokonce v jedné epizodě musí spát s Marcy! :). V závěru série oslaví Al a Peggy 25ti leté výročí svatby a odjedou s D´Arcyovými na výlet do karibiku na loď, která posléze ztroskotá.  V této sérii vznikne rovněž film Bouty od Ala a Kelly.

10.sezóna (1995-1996)

V této sezóně potkají Bundovi dvě tragedie - zemře pejsek Buck (místo něj mají Bundovi nového psa Luckyho) a k bundům se nastěhuje Peggyina matka. Od poloviny 10. sezóny opět v seriálu chybí Peggy (vystupuje jen v občasných předtočených sekvencích). V této sezóně  se dost  dílů točilo kolem Ne Madam, Bud se stal Kellyinym manažerem a shání ji herecké příležitosti - při jedné z nich točí Kelly a Jefferson reklamu na kávu, k velké nelibosti Marcy. Kelly si rovněž udělá prázdniny a s kamarádkami vyrazí na jih, na floridu, do Fort Lauderdale  na soutěž krásy.   Jefferson a Marcy v této řadě slaví 5ti leté  výročí a Jefferson si nechá na zadek vytetovat Marcyino jméno (ovšem chybně :)).  V roce 1996 se konaly olympíjské hry v americké Atlantě,  což je v ženatém reflektováno epizodou, při které se Al a Griff účastní soutěže, jejíž vítěz může nést olympíjskou pochodeň.  Sezóna končí soutěží ve vtipkování mezi Alem a Jeffersonem, při níž dostanou Griffa na elektrické křeslo.

11. sezóna (1996-1997)

V poslední sezóně řeší Al Bunda dvě velké krize - první se svým autem, věrným Dodgem, a druhou se svou ženou - Peggy, sníž se v trojdíle "Breaking up is easy to do" rozejde a nakonci opět dá dohromady.  V tét sérii je dost výrazná Alova šéfka, Gary, která v jedné epizodě začne chodit s Budem, v další zas dočasně Ala a Griffa vyhodí z práce a v jedné epizodě ji prozměnu Al a Griff vydírají. V této řadě se dokonce Bundovi podívají do pekle, v předposledním díle jsou drženi doma jako rukojmí a v úplně poslední epizodě se má Kelly konečně vdávat.