Dodge

Ano, Alova láska na čtyřech kolech - "pravý americký auťák" - Dodge (čti dočž)!  V průběhu seriálu se dozvídáme, že Al tohle auto vlastnil už nejspíše v roce 1966 a byla v něm počata i Kelly :). Ostatní z Bundovic rodiny si z  Dodge dělají legraci, často vzpomínají, jak jej museli tlačívávat po dálnici apod.  Co se týká barvy Dodge, tak se zdá, že je hnědá, ale až do té doby, než s nim Bundovi jeli do myčky (epizoda 917), kdy se po umytí Dodgi vrátila jeho originální červená barv. Bundovic SPZ číslo je  "61 CMS 2" (epizody  0816, 1118)

V epizodě 724 byl Dodge ukraden, ale hned v zatáčce mu upadl motor a tak ho tam zloděj nechal. V epizodě 817 zase Peggy donutila Ala prodat Dodge, ale nikdo ho nechtěl. V této epizodě měl Dodge najeto 1 milión mil. A konečně - v epizodě 1107 se Alův Dodge rozbil a zoufalého Ala nakonec zachránil Jefferson, který sehnal na Kubě náhradní díl.

Jinak značku Dodge nyní vlastní společnost Chrysler a informace o Dodgi najdete na wikipedii

V prvních pěti sezónách vlastnili Bundovi i další auto - Peggy vyhrála totiž v soutěži (v epizodě 220) Mustang GT Convertible, které nakonec bundovi v epizodě 0502 zanechali na dálnici   (?)

V jedné z prvních epizod  (0105) si Al a Steve koupili též Ford mustang - klasické sportovní auto z 60. let - to však na konci dílu museli vrátit majiteli, neboť se zjistilo, že je kradené.


Alův řidičák:

 

Auta Steva/Jeffersona a Marcy

Bundovic bohatší sousedé našli zálibu v neměckých autech - již od druhé sezóny je několikáte zmíněno, že Steve má Mercedes. Později, když opustil Marcy si jej asi vzal sebou, protože v 5. řadě už má Marcy a Jefferson BMW. Od osmé série a dál mají D´Arcyovi SL Mercedes