Výroba epizody

přeloženo z Bundyology

Výroba sezóny

Příběh první poloviny sezóny se plánuje už dlouho před natáčením. Nápady na druhou část jsou sepsány před vánocemi.Jedna natáčecí sezóna trvá od srpna do dubna.

Jakmile je vymyšlen námět epizody, začne se pracovat na scénáři. Ten je většinou dokončen 2 týdny před natáčením. Jedna epizoda MWC stojí kolem 1 miliónu dolarů (i s platy herců).

Výroba epizody - popisy dnů

Výkend:
Je stržena scéna z předchozího dílu. Hlavní scéna (Bundovic obývací místnost s gaučem) je však zachovávána. V prvních dvou sezónách byla umístěna v ABC Televizním centru v Hollywoodu. Od sezóny 3. do sezóny 8. byla umístěna v devátem patře v Sunset Gower Studios v Hollywoodu. V posledních 3 sezónách byla umístěna ve 28. patře Sony pictures studios, v Culver City, 16 km od Los Angels.

Pondělí:
Herci, režisér a producenti diskutují nad scénářem. Provádějí se v něm různé úpravy. V posledních sezónách měli herci v pondělí volno a vše se provádělo v úterý.

Úterý:
První zkoušky bez kamer a kostýmů. Volí se úhly kamer a jednotlivé druhy záběrů. Stále se mění scénář.

Středa:
2 zkoušky bez kostýmů s kamerami, osvětlením a zvukaři.Stále je možné měnit scénář. Pokud se v epizodě nachází záběry mimo hlavní lokaci, jsou ten den natočeny.

Čtvrtek:
Zkoušky v kostýmech (ale bez paruk), většinou v 16:30. Tato zkouška je již nahrána. Štáb pak sleduje záznam a provádí změny (scénáristické nebo režijní). V tento den se také dokončuje natáčení ostatních scén, které se odehrávají mimo hlavní lokaci.

Pátek:
V tento den se provádí 2 natáčení. 1. (17:30 - 19:00) - v kostýmech před diváky. Záběry z této zkoušky se však nepoužívají. Herci a režisér pak prohlídnou záznam a je možno ještě změnit některé drobnosti. 2. natáčení (20:00 - 22:00) je pak to, co vidíte v TV, od 4. sezóny se STEREO ozvučením. Divácké reakce, které slyšíte, jsou opravdu reálné (Až od 3. sezóny), žádný smích není přidáván uměle. Natáčení začne. Pokud se přihodí nějaká chyba, je scéna natočena znovu. Po natáčení se pak sejde štáb ve studiu a společně si prohlídne epizodu. Pokud se zde objeví ještě nějaká chyba, je scéna natočená v ten samý den znovu. V sobotu ráno se pak scény shodí a začne se připravovat další epizoda...

 

Natáčení z pohledu diváka

(Část, přeložena z Bundy Quarterly #2)

Po příjezdu do Culver City a po vstupu do Sony pictures studyí, musíte projít detektorem kovu, kvůli bezpečnosti. Je zakázáno používat fotoaparáty. Proto je radši zanechte doma. Po příchodu do studia vás posadí mezi ostatní diváky. Dříve příchozí zatím sledují "The Best of Bundys". V 8:00 se začíná s natáčením. Nejprve jsou představeni herci. Diváci jsou pak seznámeni s pravidly reakcí v MWC (např. pískot při vstupu Ala do bytu atd.), protože jejich reakce se pak nahrávají. Pak probíhá natáčení, které netrvá moc dlouho. Po natáčení je pravidelná diskuze mezi diváky a herci. Herci jsou přátelští a odpoví vám skoro na všechny otázky.