Články z novin o Bundových

 NASCANOVANÉ ČLÁNKY
ODKAZY NA JINÉ ČLÁNKY NA INTERNETU

Ženatý se závazky (Týdeník televize, 20.12.1995, Nova 16:30)


(Toto je nejspíše první článek o Ženatém se závazky který u nás vyšel) - zde je jeho naskenovaná podoba a zde je TV program ze dne 18.12.

Od tohoto pondělí nám nový pětatřicetidílný komediální seriál nabízí poněkud neobvyklý pohled na zcela obyčejnou americkou rodinu. Tvůrcům se totiž podařilo věrohodně a se svébytným černým humorem zobrazit obyčejnou rodinu a její každodenní radosti i problémy.

Hrdiny seriálu jsou manželé Bundyovi a jejich dvě ratolesti. Al Bundy rodinu živí prodejem dámské obuvi. Zatímco tráví celý den tím, že se snaží nacpat obří chodidla protivných zákaznic do elegantních lodiček o tři čísla menších, Peggy je "žena v domácnosti" a jak tvrdí Al, celý den leží na kanapi a krmí se bonbóny. Bundyovic děti, tj. Kelly a Bud (o nich se jejich milující otec vyjadřuje jako o pijavicích), si často krátí dlouhou chvíli tím, že svým rodičům lezou úspěšně na nervy.

A pak jsou tu ještě sousedé Rhoadesovi, mladí manželé Steve a Marcy, s nimiž se Burcyovi (překlep!!!) vždy velmi rádi podělí o své manželské zkušenosti a zážitky.

V rolích manželů Bundyových uvidíte Eda O´Neilla a Katey Sagalovou, jejich děti představují Christina Applegateová a David Faustino. (n)
 

 Chcete pomoci těmto stránkám? 



Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela (Týdeník televize 5/1999, 31.1. Nova 20.50)


(Tento článek není sice o MWC, ale v tomto filmu hrála hlavní roli Christina Applegateová (Kelly Bundová v MWC))

Nápad, z něhož úsměvná komedie vychází, je vtipný a neobvyklý. Paní Candellová, osamělá matka pěti dětí ve věku šest až sedmnáct let, odlétá na dovolenou se svým přítelem do Austrálie.O děti se má zatím postarat vlídná pečovatelka paní Sturaková. Ta se však hned po matčině odjezdu promění ve fůrii a začne všechny děti terorizovat. Naštěstí ještě téhož dne zemře. Děti se po krátké poradě rozhodnou, že nikomu nic neřeknou. Odvezou paní Sturakovou před márnici a zmizí. Doma se ale z nečekané svobody dlouho neradují - všechny peníze má totiž u sebe nebožka. Nezbývá tedy nic jiného, než aby nejstarší Sue Ellen začala chodit do práce...
Lehce bláznivou komedii americkou komedii natočil v roce 1991 režisér Stephen Herek. V hlavních rolích uvidíte Christinu Applegateovou, Joanu Cassidyovou, Johna Getze, Joshe Charlese a v menší záporné úloze i Davida Duchovnyho.



Článek o Katey Sagalové z časopisu Rytmus života č.23 / 28.5.1997


Katey Sagalová: Nejsem jako Peggy Bundová


Na našich televizních obrazovakách se čtyřikrát týdně v pozdních večerních odvíjejí osudy "příšerné milé rodinky". V roli Peggy zde doslova exceluje Katey Sagalová. Přesto, že má dospívající dceru, hubatého výrostka Buda a nevalně vydělávajícího manžela Ala, nestará se o nic jiného, než o svůj zevnějšek. Domácí práce jí prostě v divácky velmi úspěšném seriálu "Ženatý se závazky" vůbec nic neříkají. Což si však členové rodiny, vzhledem k několika nedobrým zkušenostem spíše pochvalují.

Herečka Katey však prý s charakterem domácí "puťky" nemá vůbec nic společného. "Když jsem v seriálu před deseti lety začala hrát, říkala jsem si, že to nemohu vydržet déle než půl roku. Peggy je tak jiná než jsem já." Opravdu. Katey by nikdy nevydržela sedět doma, jen se poflakovat, případně si z dlouhé chvíle tupírovat vlasy nebo lakovat nehty.

"Osud si s mým životem pohrával a já jsem byla nucena dělat spoustu závažnějších rozhodnutí než Peggy. " Krátce poté, co oslavila devatenácté narozeniny zemřela její matka na zástavu srdce. V pětadvaceti ztratila i otce, který tragicky zahynul při autonehodě. Krátce před tím ztroskotalo její první manželství s jistým hudebníkem. Svou náhlou osamělost si nějaký čas kompenzovala drogami a alkoholem. Z těchto problémů ji vytrhla až první nabídka malé televizní role. A po ní přišla další v podobě "domácí paní" Peggy Bundové, s kterou slavila a dodnes slaví senzační úspěchy.

Úspěchy však neslaví jen na poli hereckém. Je totiž také velmi úspěšnou zpěvačkou. Všechny své pocity z životních proher a ústrků, stejně jako nevydařených plánů, vložila do textů svých písniček. Z nich poté sestavila s pomocí přátel první desku. Již před touto pro Katey velmi významnou událostí, zpívala ve sboru doprovázejícím Boba Dylana či Olivii Newton-Johnovou. Nedávno vydaná deska, s názvem "Well...", má již mnohem optimističtější nádech a "za velkou louží" jde doslova na dračku.

Katey prý ani sama neví, která profese ji těší víc: "Herectví i zpívání mám ráda. Občas si ale připadám jako schizofrenik. Nyní mám však mnohem příjemnější povinnosti."

Jejímu soukromému životu se štěstí dlouho vyhýbalo. Když před sedmi lety poprvé otěhotněla, na dítě se velmi těšila. Bohužel potratila. Další těhotenství skončilo také katastrofou: dítě se narodilo v osmém měsíci mrtvé. "Držela jsem ho v náručí. Byl to opravdový človíček. Tak je to vždycky. Člověk míní a bůh mění."

Svou "příšerně milou rodinku" už má Katey Sagalová i v soukromí. Před čtyřmi lety se provdala za bubeníka Jacka Whitea. Krátce poté se stala matkou dcery Sáry. Před rokem, touto dobou, držela šťastná Katey v náručí svého tříměsíčního synka, který dostal jméno Jackson. "Vždycky jsem doufala, že se karta obrátí a i mne potká štěstí, radost a spokojenost." Musí teď prý vstávat v šest hodin. "Když se děti ráno probudí a já k nim musím vstávat, je to tvrdé. S každým probuzením se však těším na krásný nový den s mou rodinou."

Kira Sunlight.

 



Článek o ženatém z časopisu Esquire 5/99


Že by se mu život zrovna vyvedl, to se říct nedá. Scenáristé mu vymysleli zrzavou fúrii místo manželky, štěkající se děti, barák zatížený hypotékou a nejnudnější zaměstnání na světě. Přesto je Al Bunda prototypem mnoha těch, kteří se na jeho eskapády každý večer dívají.

Na rozdíl od přeslazených, takzvaně rodinných seriálů plných lásky, porozumění, dobroty a laskavosti dostal Al v podání nezapomenutelného Eda O'Neilla do vínku koňskou dávku vražedné (někdy až sebevražedné) ironie a sarkasmu. K čertu s těmi, kdo mají bazén, vlastního psího kadeřníka a dělají to se svou zákonitou manželkou třikrát denně!

TI neexistují. Jsou výplodem snů, marných a nikdy nesplněných přání těch neúspěšných. Zato věčně otloukaný prodavač bot, nenávidějící tlusté a hysterické ženské, kterého doma čeká neschopná manželka, schopná prošustrovat mizernou výplatu někde ve výprodeji -- to je realita se vším všudy. Lidé si, pravda, občas dají doušek nefalšované dallasovské limonády, ale mnohem spíš se chtějí chechtat outsiderům a omezencům, namlouvajíce si, že jim se podobná blbost NIKDY nemůže stát... A právě naprosto všední situace, které všichni tak dobře známe z vlastní zkušenosti, jsou tím nejlepším kořením toho, pro co se ve Státech vžilo pojmenování sitcom neboli situation comedy. Typický televizní sitcom se většinou odehrává v několika stejných studiových dekoracích a má kolektivního hrdinu. Čím je obyčejnější, tím lepší. Je tak totiž "z našeho světa" a prožívá totéž co my.

Mistrem v absolvování těch nejneuvěřitelnějších eskapád vycházejících ovšem z všední a banální reality je jednoznačně Al Bunda a jeho rodina. Kolikrát již klesl na dno, zničili mu jeho buick, ponížili jeho mužskou pýchu, donutili téměř žebrat, to vše provázeno jedovatými poznámkami načesané "milované ženušky" Peggy, jíž velmi zdatně sekundují i obě dospívající ratolesti Bud a Kelly. A přece vždy vstal, aby další den s výstřikem chicagské Buckinghamské fontány a prvními takty písně Franka Sinatry Love and Marriage seděl opět na svém místě na gauči s rukou za páskem a neuvěřitelně znuděným výrazem ve tváři.

Al totiž otevřeně a nepokrytě nenávidí vše, co jen trochu připomíná středostavovské rodinné štěstí. Právě v něm a jeho rodině jako by se odrážela zkušenost lidí z celého světa, kterým něco někdy nevyšlo. Manželství, práce, sny o bohatství, o tom, co bude až... A když už taková frustrace a depka přijde, tím nejlepším lékem je dohladka vyleštěné zrcadlo, ve kterém se všechno tak pěkně odráží. Až do 5. dubna 1987 osmé hodiny večerní bylo nemyslitelné, aby se někdo podobným způsobem na obrazovce vyjadřoval k "tradičním americkým hodnotám". Tu noc ještě třikrát reprízovaný (!) první díl nového sitcomu Married with Children -- u nás překládaný jako Ženatý se závazky -- tak do mrtě rozmetal zbožná přání lidí s takzvanou zdravou morálkou.

Al & spol. jim dost rázně připomenuli, že dost bylo pokrytectví a je na čase nazvat věci pravými jmény. Chytlavá témata, jakými byly "sex, závist, návod, jak nejrychleji přijít k penězům či je vytáhnout z manžela", přestala být rázem tabu. Na ohlas nemuseli producenti a autoři Ron Leavitt a Michael G. Moye čekat ani příliš dlouho. Jistou paní Terry Rakoltovou z Detroitu seriál tak dožral, že se rozhodla napsat dopisy hlavním sponzorům. Ať se stydí, že podporují pořad, jenž "ohrožuje rodinnou pohodu a morálku průměrných amerických rodin". Seriál sice o pár sponzorů přišel, ale na druhou stranu k televizi zasedla o to delší řada zvědavých lidí, kteří o Alovi do té doby neměli ani potuchy, aby zjistili, že lepší zábavu si před spánkem nemohli přát. A paní Rakoltové od té doby producenti posílají na Vánoce košík s ovocem jako projev díků za dobře odvedenou reklamu -- přesně ve stylu Ala Bundy.

Kdo to přesně je, ten potměšilý mizera, vychytralý lenoch nebo třeba jen nešťastný smolař, kterému opět nevyšla vidina strávit večer na strip show? Už když se na něj podíváte, zjistíte, že prostě takový musí být. Jako herec sice Ed O'Neill kdysi statoval vedle Dona Johnsona v Miami Vice, ale to všechno bylo zapomenuto, když si na sebe natáhl ty příšerné tesilky, kostkovanou košili a zaujal pevné místo ve večerním rozvrhu miliónů lidí. Přitažlivě odpudivý zjev dlouho a pečlivě budoval -- přesně 261 epizod rozdělených do jedenácti sérií. Prošel několika úpravami, své na něm určitě zanechala i stopa času prošlých jedenácti let. Sám o tom dokáže velmi přesvědčivě hovořit: "Jeden dobrý člověk prodával boty. Ale nějak se mu nikdy nic dobrýho nestalo. Řekl jsem, že na škole byl výbornej atlet? Ne? Obdivovali ho! To bylo před tím, než přišla Rudá záře. Kdo si troufne na Rudou bestii? Přemůže jí? Ožení se? Náš malý prodavač bot vystoupil dopředu... Ostatní spíš udělali krok dozadu. V každém případě -- strašný závazek byl na světě! A brzy i dvě strašný děti! A náš prodavač bot, který v zápase udělal čtyři touchdowny a měl mnoho nabídek na stípko na vysokou a mohl v životě leccos dokázat, si lehl... a umřel."

Oko nezůstalo suché, ale ono to s Bundí smrtí nikdy nebylo tak horké. Až do 17. dubna 1997, kdy se producenti od Foxe definitivně rozhodli, že jeden a půl miliónu za epizodu je na ně moc, a celou show stopli. Než se ovšem přehrajou všechny nahrané epizody v těch šedesáti státech světa, kde se Ženatý se závazky vysílá, to bude ale ještě chvíli trvat. Al Bunda je zkrátka nedílnou součástí našeho mužského světa. Možná že máte někdy taky chuť odseknout své milované přesně v jeho stylu, ale včas se zastavíte. Vy by ste si totiž určitě takovou důru, jakou je zmalovaná, odbarvená cuchta Peggy nikdy nepořídili, že...

Jan Dušek


Článek z časopisu PC World 6/99


(Jan Oharek)

Znáte Ala Bundu a jeho legendární 4 touchdowny v jednom zápase? Pokud Ala nejen znáte, ale také jste si ho oblíbili, tento článek vás jistě zaujme. Těm nezasvěceným se tuto postavu a celý seriál Ženatý se závazky pokusím přiblížit. Potom se spolu podíváme na několik opravdu povedených českých, ale i zahraničních stránek, co se povalují všude možně na Internetu.
 

Jak to všechno začalo

Seriál, nebo chcete-li sitkom Ženatý se závazky (Married... with children), se zrodil v hlavě dvou tvůrců (Ron Leavitt a Michael G. Moye) někdy na konci roku 1986. Hned se jej chopila začínající televize FOX, pro kterou se stal Ženatý se závazky, po dlouhou dobu její vlajkovou lodí. Seriál vznikl jako přesný opak štastných rodinných sitkomů, jež se tenkrát v USA vysílaly - např. Plný dům (Full house) nebo Cosby Show. Naznačoval to i jeho pracovní název - "Not the Cosbys" neboli "Žádní Cosbyové", který mluví opravdu za vše. U nás byl Ženatý se závazky vysílán na TV NOVA v naprosto nesmyslném nočním čase, což její bývalý generální ředitel zdůvodnil častým výskytem sexuálních průpovídek a narážek. Zajímavé jistě je, že slovenská televize VTV jej klidně vysílá o půl osmé večer, a nikomu to, zdá se, nevadí... Ale na druhou stranu se říká, že když TV NOVA tento seriál koupila, udělala tu nejlepší věc za celou dobu své existence.

Celý seriál je o rodině Bundových z Chicaga, Illinois, která nemá téměř nikdy žádné peníze. Jak by také ano, když Al Bunda, bývalý hráč amerického fotbalu na Polkské střední škole, je prodavačem bot v místním "nákupáku", a jeho žena Peggy je žena v domácnosti, která ovšem nemá ani páru, co je to například sporák nebo vysavač, a raději sleduje Oprah show ze svého milovaného gauče. Pokud seriál neznáte, tak vězte, že tato veselá dvojka má dokonce děti, a to rovnou dvě - starší Kelly, které Al říká Melounek, a mladšího "synka" Buda. Další postavou do historie je feministická sousedka Marcy, jež měla v prvních čtyřech vysílacích sezónách za manžela Steva Rhoadese. Později se za podivných okolností provdala za nového manžela a nepracanta Jeffersona D´Arcyho.

Do hlavních rolí byli obsazeni tenkrát ještě ne moc známí herci, ze kterých se za ta léta vysílání postupně staly hvězdy první velikosti. Hlavní postavu Ala Bundy hraje Ed O´Neill, jeho ženu Peggy Katey Sagal (katey.hypermart.net), Buda David Faustino a Kelly, dnes asi nejznámější a herecky nejaktivnější, Christina Applegate (www.christina-applegate.com) - perfektní stránka, najdete zde snad všechny informace, co se dají o Christině sehnat). Marcy hraje Amanda Bearse (www.geocities.com/TelevisionCity/4343/index.html), Steva David Garrison a Jeffersona D´Arcyho Ted McGinley.

Bohužel, musím vás neznalé zklamat - seriál byl v červnu 1997 po odvysílání posledního dílu zrušen. Producenti zkrátka již nechtěli platit 1,5 miliónu dolarů za jednu epizodu, což na jedné straně chápu, alen na té druhé je to od nich pěkný podraz, protože všichni herci byli ochotní hrát dál a seriál by si na sebe určitě dokázal vydělat. Stejně se ale Ženatý se závazky stal nejdéle vysílaným seriálem (sitcomem) v dějinách televize - celých 11 let ho mohli v premiéře sledovat milióny diváků po celém světě!

 

Stránky ve světě

Ve světě můžeme nalézt spoustu stránek různých kvalit. Některé nabízejí pouze obrázky, jiné například celé díly ve formátu RealVideo (www.keppler.demon.co.uk/mwc/), ale samozřejmě, že většina z nich poskytuje i základní informace v kombinaci s předešlým, např. tato: wwwzenger.informatik.tu-muenchen.de/persons/paula/mwc/mwc.html. Kdo chce, může se třeba přihlásit do fanklubu MwC na adrese www.mwcfc.com nebo se stát členem spolku NO MA´AM - www.mwcfc.com/nomaam/.Bohužel po ukončení seriálu mnoho stránek zaniklo, včetně i té oficiální společnosti FOX, nebo přestaly být pravidelně aktualizovány. K těm, které nebyly zrušeny, ale jejich aktualizace probíhají jednou za uherský rok, patří i druhá oficiální stránka společnosti Columbia/TriStar - www.spe.sony.com/tw/shows/married/. Zde nalezneme opravdu jen ty nejzákladnější informace, jako co je to Married... with children, kdo tam hraje, základní děj, a to je všechno, lidičky. Ale hezké aspoň je, že stránku nezrušili jako televize Fox.

 

Nejlepší z nejlepších

Jak by měla vypadat pravá a nefalšovaná oficiální stránka, ukazuje podle mého sajt Bundyology, sídlící na adrese www.carl.ch/bundyology. Tvoří ji zarytý švýcarský fanda Andreas Carl. Vznikla dva měsíce před osudným zrušením - 23. 4. 1997 a i přes skutečnost, že natáčení seriálu bylo ukončeno již před dvěma roky, je tato stránka stále pravidelně aktualizována (každé pondělí) a podle mého je pravděpodobně nejlepší na světě! O slavném seriálu zde nalezneme opravdu vše, a když říkám opravdu vše, tak mi věřte! Spousta detailních informací, kombinovaných se správnou dávkou obrázků, dává dohromady opravdu skvělou stránku! A jak mi potvrdil sám Andreas, dává přednost podrobným informacím před obrovskými multimediálními soubory. Součástí Bundyologie je i seznam s více jak 140 odkazy na ostatní "Ženaté" stránky po celém světě. Nechybí ani informace o vysílání MwC včetně naší televize Nova nebo slovenské televize VTV. Grafické zpracování je sice jednodušší, ale za to velmi přehledné. Taky nesmím zapomenout, že stránky jsou tvořeny rovnou ve dvou jazycích - v angličtině i v němčině!

 

A co u nás?

V naší malé zemičce můžeme najít hned tři kvalitní stránky. Vzhledem k malému rozšíření internetu je to poměrně hodně! Jedny z nich, Bunda stránky, dělám já osobně, ale nebojte se, při jejich popisu zůstanu nestranný a objektivní - alespoň doufám. Bohužel v době, kdy píšu tenhle článek, byly jedny stránky ze "slavné české čtyřky" nedostupné, přesněji Český Bundyland sídlící na adrese uvt312-3.ruk.cuni.cz/index.html, a tak vám o nich nedokážu nic povědět.

 

Bundí svět

Tato stránka byla úplně první, která se na českém Internetu objevila. Bylo to v době, kdy na televizi Nova stále ještě běžel Ženatý se závazky v premiéře. Její tvůrce, Petr Misák, si na ní dal opravdu záležet. Můžete jí nalézt na vlastní doměně bunda.lefro.cz. Přehršle informací, které zde tenkrát chyběly, byly najednou tu. Každá správný český Bundí fanda by je rozhodně neměl minout! Nalezne zde snad opravdu všechno, co by měl vědět. Bundí svět vyniká zejména kvalitně překládanými rozhovory s hlavními představiteli, českými zvukovými ukázkami v MP3 formátu, galeriemi obrázků každého člena ze Ženatého, ale hlavně si zde můžete objednat "pravé a nefalšované" tričko Alova spolku NO MA´AM (National Organization Men Against Amazonian Masterhood), což je v české verzi seriálu překládáno jako "Národní organizace mužů proti útlaku a nadvládě Amazonek". Dokonce se zde naleznete i "Kampaň za záchranu Ženatého se závazky", která již ale v této době nemá moc velkou šanci na úspěch. Od svého založení vystřídal Bundí svět již celkem tři grafické podoby, z nichž já osobně znám jen tu poslední. S ní sice Petr také není "úplně" spokojen, ale zase na druhou stranu není nejhorší a mně samotnému se líbí. A co se obsahové části týče, Bundí svět je určitě obsáhlejší než další a zároveň poslední česká stránka na Internetu - Bunda Stránky. Aktualizován je, jak se to Petrovi hodí.

 

Bunda Stránky

Moje stránky vznikly mnohem později než výše zmiňovaný Bundí Svět, a to až za reprízy seriálu. Po obsahové stránce se Bundímu světu téměř vyrovnají, a navíc je zde plno nových a neotřelých věcí, které "jinde" chybějí. Ze všeho bych vyzvedl Bunda Test, jenž dokonale prověří vaše znalosti o Bundí rodince. Samozřejmě nesmí chybět tabulka těch nejlepších v Top 50. Další pěknou věcí jsou opravdu velké a podrobné mapky Bundovic domku - přízemí, 1. patra a sklepa. Velmi oblíbené jsou Vtípky ze seriálu - výběr toho nejlepšího k zasmání. Nedávno přibyla první BundaGalerie plná fotografií. Svou fotogalerii tu má i samotná Christina Applegate. Nepopírám, že jsem hodně informací přebral právě z výše uvedené Bundyology. Mým snem bylo podle svého udělat českou kopii těchto stránek + něco navíc, což se mně i Petrovi částečně povedlo. Andreas ale na své stránce nasbíral a shromáždil opravdu takové množství informací, že je to téměř nadlidský úkol! Bunda Stránky naleznete na adrese bunda.fd.cz. Snažím se je aktualizovat alespoň jednou za týden.

 

Dobře načasovaná?

A nyní se dostáváme k oněm nejčerstvějším stránkám, které vznikly teprve letos v dubnu! Můžete je nalézt na dlouhé adrese www.fortunecity.com/éskyscraper/bitmap/565/. Doufám, že se na mne nebude autor zlobit, když tuto stránku nazvu českou Bundyology (nemá zatím svoje jméno), protože jí přímo z oka vypadla, a to jak po stránce informační, tak grafické (úvodní obrázek dokonce je z Bundyology). Vzhledem k její krátké existenci na Webu (podle počitadla jsem byl 4. návštěvník) mě opravdu překvapilo, kolik informací jsem tam našel! Stejně jako u obou předchozích nabízí základní popis seriálu i jednotlivých epizod, české zvuky ze seriálu, ale asi nejvíc mě zaujalo 28 českých scénářů, které si zde můžete stáhnout. Tato stránka rozhodně stojí za návštěvu a perfektně doplňuje fungující dvojku na českém internetu.

 

Na co ještě čekáte?

Doufám, že jsem vám trochu pomohl zorientovat se v nepřeberném množství stránek o tomto skvělém seriálu. Pokud tedy máte internet doma či v práci a právě jste dorazili až sem, tak opravdu nevím, na co ještě čekáte - vzhůru za Bundovými na web!

9 0271/JL


Článek z časopisu SCORE č 50., strana 106, "Zajímavosti na Webu"

Http://home.earthlink.net/~org_count/askkelly.htm

Televizní seriál Ženatý se závazky nabyl u nás i ve světě obrovské popularity a některé věci z něj pronikly i do běžného života. Nelze se divit, že rodinka Bundyových pronikla i na Internet a jednou z nejnavštěvovanějších stránek na světě (6 miliónů hitů od jejího zprovoznění) je i výše uvedená stránka. Jednoduše, když něco nevíte, zeptejte se Kelly. Je zde opravdu mnoho odpovědí na mnoho otázek, které jsou rozřazeny do několika kategorií jako: velké otázky, velká jablka, svíčky, války, drogy.


Článek z týdeníku televize 7/2001 o vysílání Ženatého na TV3

Na české televizní obrazovky se po delší době vrací oblíbený americký sitcom o praštěné rodince Bundových, kterou sužuje jeden zásadní problém - věčně je bez peněz. I když hlava rodiny Al Bunda pracuje, má snad nejhorší a nejméně placené zaměstnání, jaké existuje - prodává boty v jednom zastrčeném krámku. Jeho manželka Peggy je ženou v domácnosti, ovšem o základech správného hospodaření nemá ani potuchy. Jejich nepříliš bystré děti - Kelly a Bud - si naštěstí vždy něco vyžebrají  k jídlu od spolužáků a pes Buck snad hlady také netrpí. A k tomu ještě ti strašní měšťáčtí sousedé Rhoadesovi...  Prostořeký seriál, který se stal okamžitě hitem, řádně zacloumal s pěstěnou iluzí o americké rodinné idylce.